Glulam (drewno klejone warstwowo) jest produktem z drewna konstrukcyjnego wytwarzanym poprzez sklejanie poszczególnych, zwymiarowanych elementów surowca drzewnego w warunkach kontrolnych. Zalety tego produktu z drewna sprawiają, iż jest on często stosowany jako efektowny konstrukcyjny materiał budowlany i architektoniczny.
Drewno klejone warstwowo – GLULAM – stanowi osiągnięcie technologii oraz tysiącletnich poszukiwań ludzkości, pokonując ograniczenia zastosowania litego drewna, wprowadzając na rynek ekologiczny i naturalny produkt. Pozwala on projektantom przezwyciężyć liczne ograniczenia związane z kształtem konstrukcji lub z zastosowaniem konstrukcyjnym, dzięki czemu uzyskać można znakomite efekty estetyczne i jakościowe drewna
Z glulamu można stworzyć dużo większe elementy konstrukcyjne, aniżeli z drzew, z których wycięta została tarcica. Łącząc małe elementy tarcicy w formie drewna klejonego warstwowo można uzyskać duże elementy konstrukcyjne. Proste elementy o długości do 50 m nie są rzadkością. Wykonano również elementy grubsze niż 3 m i szersze niż 1 m. Jak zatem widzimy, proces produkcji drewna klejonego warstwowo umożliwia osiągnięcie z małych drzew elementów drewnianych o dużych rozmiarach. Długie, jednolite przęsła z glulamu pozwalają na zbudowanie otwartej powierzchni bez kolumn. Dzięki naturalnemu pięknu, drewno klejone warstwowo najczęściej eksponowane jest jako element dekoracyjny w mieszkaniach, kościołach, centrach handlowych, basenach, obiektach sportowych i rekreacyjnych oraz innych budowlach użyteczności publicznej. Poprzez gięcie tarcicy w procesie produkcji uzyskać można wiele efektów architektonicznych, takich jak łuki i złożone wygięcia, które mogą być trudne bądź nawet nieosiągalne w inny sposób.